Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci, nie czekając na strażaków, ugasili pożar

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci patrolując rowerami ulice Grudziądza zauważyli, że w okolicy jednej z nich płonie pobliski las. Funkcjonariusze nie czekając na przyjazd strażaków sami ugasili pożar. Szybkie działanie policjantów zasługuje na słowa uznania, bo wiejący wiatr szybko rozprzestrzeniał ogień i gdyby nie został w porę stłumiony byłby trudny do opanowania.

Wczoraj (5.06.18) około 18.30 dwóch policjantów w trakcie patrolu rowerowego terenu usytuowanego wzdłuż trasy średnicowej – ul. Peszkowskiego zauważyło unoszący się z pobliskiego las dym. Funkcjonariusze za pośrednictwem dyżurnego jednostki policji powiadomili strażaków, a sami, nie czekając na ich przyjazd, zlokalizowali miejsce pożaru i przystąpili do gaszenia. Policjanci zerwanymi gałęziami stłumili płomienie na przestrzeni około 100 metrów kwadratowych poszycia leśnego. Przybyli na miejsce strażacy już tylko zalali pogorzelisko wodą.

Szybkie działanie policjantów zasługuje na słowa uznania. Wiejący wiatr szybko rozprzestrzeniał ogień, gdyby pożar nie został w porę stłumiony byłby trudny do opanowania.

 

Powrót na górę strony