Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali ludzkie życie

Data publikacji 07.06.2018

Wczoraj po południu łosiccy policjanci odnaleźli i uratowali mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Natomiast dzielnicowi z Legnicy uratowali mężczyznę, który na wysokości 4 piętra wisiał na zewnątrz budynku trzymając się jedną ręką gzymsu. Kolejny raz okazało się, że sprawne działania policjantów przyniosły wymierne efekty.

W środę przed godz. 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łosicach otrzymał informację o próbie samobójczej 43-letniego mężczyzny. Na miejsce szybko został wysłany patrol policji. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce bardzo szybko ustalili, gdzie ma przebywać mężczyzna.

Wewnątrz zamkniętego domu zauważyli mężczyznę z założoną pętlą na szyi, który chciał się targnąć na życie. Policjanci wybili okno i dostali się do wewnątrz. Po odcięciu mężczyzny udzielili mu pierwszej pomocy do przyjazdu pogotowia ratunkowego. 43-latek w stanie niezagrażającym życiu został zabrany do szpitala. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji nie doszło do tragedii.

***

Do dramatycznego zdarzenia doszło w rejonie dzielnicy Fabrycznej w Legnicy. Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie wiszącym na zewnątrz budynku na wysokości 4 piętra jednego z bloków mieszkalnych. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Od razu zauważyli osobę trzymającą się jedną ręką gzymsu pod oknem klatki schodowej. Widać było, że mężczyzna słabnie i nie będzie się w stanie długo tak utrzymać. Policjanci natychmiast wbiegli na klatkę schodową i rozpoczęli rozmowę z roztrzęsionym legniczaninem, wykorzystując ten czas na maksymalne zbliżenie się do niego. W ostatnim momencie dzielnicowi chwycili mężczyznę za ramiona i wciągnęli go do środka budynku.
Jak po chwili się okazało, był on nietrzeźwy, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe podjęło decyzję o jego hospitalizacji.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom legnickich policjantów, życiu mężczyzny już nic nie zagraża.

(KWP zs. w Radomiu / KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony