Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci natychmiast udzielili pomocy mężczyźnie, który leżał na przystanku

Data publikacji 07.06.2018

Patrol wrocławskiej drogówki od razu po otrzymaniu informacji o chorym mężczyźnie rozpoczął działania pomocowe. Poszkodowany miał objawy silnego wstrząsu. Policjanci przy użyciu własnych kurtek ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej. Do momentu przyjazdu wezwanej karetki pogotowia, cały czas monitorowali jego parametry życiowe. Chory został zabrany do szpitala. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy policjantów, życiu mężczyzny już nic nie zagraża.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w trakcie przeprowadzanej kontroli i pomocy udzielanej uczestnikom kolizji, jaka miała miejsce w rejonie Urzędu Wojewódzkiego, zostali poinformowani przez przechodnia o leżącym nieopodal na przystanku chorym mężczyźnie.

Policjanci szybko podbiegli do poszkodowanego. 25-latek uskarżał się na silne bóle, które wskazywać mogły na poważny uraz. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli udzielanie pomocy przedmedycznej choremu mężczyźnie i ułożyli go w pozycji najbezpieczniejszej z możliwych, wykorzystując do tego swoje kurtki służbowe. Podczas działań wezwali na miejsce ratowników medycznych. Policjanci cały czas monitorowali parametry życiowe 25-latka. Byli gotowi, by reagować w każdej chwili na zmianę jego stanu zdrowia.

Po kilku minutach na miejsce przybyła pomoc medyczna. Poszkodowanego od razu zabrano do szpitala. Okazało się później, że mógł on doznać poważnego udaru. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy policjantów, życiu mężczyzny już nic nie zagrażaKWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony