Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci zeszły z drogi i zgubiły się w lesie. Pomogli policjanci

Data publikacji 07.06.2018

Policjanci górowskiej komendy odnaleźli zagubione w lesie dzieci. Szybka reakcja funkcjonariuszy i właściwie przeprowadzone działania doprowadziły do tego, że cała trójka wróciła bezpiecznie do domu. W związku ze zbliżającymi się wakacjami apelujemy o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Nie pozostawiajmy ich bez opieki i zapewnijmy dziecku maksimum zainteresowania.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie o trójce dzieci, które zgubiły się w lesie pomiędzy miejscowościami Zawieścice, a Osetno. Z relacji zgłaszającej 14-letniej dziewczynki wynikało, że nie wiedzą gdzie się znajdują i nie mogą znaleźć drogi powrotnej do domu.

Policjanci górowskiej drogówki wraz z dyżurnym jednostki z uwagi na dość późną porę oraz trudny teren dokładnie zaplanowali działania i błyskawicznie przystąpili do poszukiwań. Funkcjonariusze patrolowali wskazany przez dzieci teren przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Dzieci natomiast miały za zadanie ustalić, z której strony pochodzą wysyłane przez policjantów sygnały. Dzięki temu po trzech godzinach policjanci odnaleźli całą trójkę - dwie dziewczynki w wieku 12 i 14 lat oraz 12 - letniego chłopca. Wszyscy są mieszkańcami Góry. Na szczęście nie potrzebowali pomocy medycznej.

W związku ze zdarzającymi się tego typu wydarzeniami oraz zbliżającymi się wakacjami apelujemy o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Nie pozostawiajmy ich bez opieki i zapewnijmy dziecku maksimum zainteresowania.

(KWP we Wrocławiu / po)

Powrót na górę strony