Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy pomogli osobom, które podczas silnego wiatru wypadły z kanadyjki do jeziora

Data publikacji 07.06.2018

Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, to z kolei przekłada się na wytężoną pracę policyjnych wodniaków. W jeden z takich ciepłych, ale bardzo wietrznych dni, olsztyńscy stróże prawa pilnujący bezpieczeństwa na Jeziorze Ukiel interweniowali wobec 4 mężczyzn, którzy wpadli do jeziora po tym, jak wywrócił się kajak. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wysokie temperatury ostatnich dni sprzyjały wypoczynkowi nad wodą. We wtorek (05.06.2018) stróże prawa pilnujący bezpieczeństwa na Jeziorze Ukiel wnikliwie obserwowali akwen. Dzień był bardzo wietrzny. Ok godz. 18:00 uwagę policjantów przykuły 4 osoby, które mimo dużej fali zdecydowały się wypłynąć łodzią typu canoe. Obawy policjantów bardzo szybko się potwierdziły. Około 100 metrów od brzegu, z powodu dużych fal, kanadyjka wywróciła się, a wszyscy mężczyźni wpadli do wody i wpadli w panikę.

Olsztyńscy wodniacy ruszyli na pomoc policyjną motorówką. Po chwili podjęli osoby z wody, wciągnęli na pokład, a następnie przetransportowali wraz z canoe na ląd. Mężczyźni nie potrzebowały pomocy lekarskiej. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, na szczęście nikomu nic się nie stało. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy mężczyźni mieli na sobie kamizelki wypornościowe – to z pewnością również przełożyło się na szczęśliwe zakończenie ich wyprawy.

Pamiętajmy!

Woda oprócz radości i zabawy niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw, dlatego apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

(KWP w Olsztynie / po)

Powrót na górę strony