Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze innym osobom

Data publikacji 08.06.2018

We wtorek policjanci z Trzebiatowa zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów, który udostępniał dopalacze innym osobom. Wszystkie osoby trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

We wtorek w nocy policja otrzymała informację, że do Szpitala Wojewódzkiego w Gryficach trafiły młode osoby z objawami ciężkiego zatrucia nieznaną substancją. Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Dodatkową trudnością w wyjaśnieniu przyczyn całej sytuacji był fakt, że osoby, które trafiały do szpitala były w poważnym stanie i nie można było nawiązać z nimi kontaktu.

Policjanci pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych działań i zebranych informacji po kilkunastu godzinach zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Trzebiatów. Mężczyzna w przeszłości nie był notowany przez Policję.

18-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

podkom. Zbigniew Frąckiewicz

 

Powrót na górę strony