Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA

Data publikacji 08.06.2018

Pokazy współpracy służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej, napad na konwój, oględziny w patio, prezentacja technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, wyszkolenia psów służbowych oraz gaszenia wybuchowych substancji, a także konkurs o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie w pokonywaniu policyjnego toru przeszkód - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pokazy odbywały się wczoraj w siedzibie WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego odbyło się w ramach realizacji programu „Bezpieczna przyszłość”. Rozpoczęło się w środę konferencją naukową nt.: „Prawo i bezpieczeństwo w sporcie - nowe wyzwania, nowe problemy, nowe możliwości”. Więcej o konferencji przeczytasz tutaj.

Gości przywitał prof. dr hab. Jerzy Posłuszny - Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. Podczas spotkania na auli, wykład na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni, wygłosił podinsp. Piotr Szymański - Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

W tegorocznym święcie wzięło udział blisko 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń zajmujących się bezpieczeństwem. W kampusie WSPiA obecni byli m.in. przedstawiciele Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Straży Ochrony Kolei i Straży Miejskiej. 

Wczoraj na terenie WSPiA można było uczestniczyć w pokazie gaszenia płonącego oleju oraz wybuchu substancji palnych w otoczeniu tlenu, podczas którego służby ratunkowe zaprezentowały współpracę w sytuacji kryzysowej. Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego przygotował inscenizację napadu na konwój. Odbył się także pokaz samoobrony i technik interwencyjnych, pokaz pierwszej pomocy, pokaz tresury i wyszkolenia psów służbowych SOK, Policji i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego. Odbył się również konkurs sprawnościowy o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, podczas którego zawodnicy przystąpili do "Egzaminu na policjanta" - pokonując policyjny tor przeszkód.

Ideą tego przedsięwzięcia jest edukacja dla bezpieczeństwa. To także forma działań profilaktycznych skierowanych do młodych ludzi. Tego typu spotkania służą pogłębianiu współpracy między przedstawicielami służb, które dbają o bezpieczeństwo, a pracownikami naukowymi i młodzieżą, w celu przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom.

 

Powrót na górę strony