Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni fałszerze banknotów zatrzymani

Data publikacji 10.04.2006

Dzielnicowi wspólnie z pracownikami referatu do walki z przestępczością gospodarczą brzeskiej policji zatrzymali dwóch 17-letnich sprawców podrabiania banknotów polskiej waluty i wprowadzania ich w obieg.

Policjanci rozpoczęli swoje działania po informacji dyrekcji jednej ze szkół o znalezieniu na jej terenie banknotu o nominale 100 zł, prawdopodobnie fałszywego. Już wstępne ustalenia wskazywały, że związek z tą sprawą mogą mieć dwaj uczniowie z pierwszej klasy. U jednego z chłopców ujawniono fałszywy 20 złotowy banknot. Okazało się również, że przekazał on dwa stuzłotowe banknoty swoim kolegom celem dokonania za nie zakupów w szkolnym sklepiku.

W wyniku dokonanych przeszukań w mieszkaniach chłopców, policjanci zabezpieczyli dwa komputery z urządzeniem wielofunkcyjnym, które posłużyły do "produkcji" fałszywek. Jak wyjaśnili młodociani przestępcy, to tego dnia pierwszy raz próbowali wpuścić w obieg fałszywe pieniądze. Decyzją sądu wobec jednego z nich zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, a wobec drugiego poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Grozi im kara pozbawienia wolności od 5 do lat 15.
Powrót na górę strony