Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem środków odurzających. Chciał uciekać torowiskiem

Data publikacji 08.06.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 26-latek chciał uciekać samochodem wzdłuż torów, na szczęście w porę zatrzymali go policjanci. Tester wykazał, że kierujący był pod wpływem środków psychotropowych. Wcześniej mężczyzna stracił prawo jazdy właśnie za jazdę pod działaniem narkotyków.

W środę (6 czerwca ) policjanci z Posterunku Policji w Przewozie pełnili służbę patrolową. Przejeżdżając przez miejscowość Straszów zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego tym pojazdem. Mężczyzna jednak zignorował je i kontynuował ucieczkę w kierunku miejscowości Silno Małe. Wielokrotnie zajeżdżał drogę policjantom, uniemożliwiając im wyprzedzenie go i zatrzymanie. Funkcjonariusze wykorzystali moment i zatrzymali 26-latka, kiedy ten... wjechał na torowisko i chciał kontynuować ucieczkę wzdłuż torów. Nie był sam, ,,podróżował” z nim 26-letni pasażer. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być pod wpływem narkotyków. Wobec tego mundurowi przeprowadzili test narkotykowy. Jego wynik był pozytywny i potwierdził podejrzenia policjantów. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się również, że mężczyzna miał już zatrzymane prawo jazdy właśnie za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w bagażniku BMW policjanci ujawnili drewniane belki oraz skrzynię. Szybko ustalili, że zostały one skradzione. Były to elementy drewnianej wiaty należącej do jednego z nadleśnictw. Skradzione rzeczy powróciły do właściciela, a mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie przed sądem.

Zgodnie prawem kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających i psychotropowych grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony