Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 08.06.2018

5 czerwca 2018 roku policjant z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pałecznica. Natomiast w Nowym Targu mężczyzna kierując bez uprawnień i pod wpływem alkoholu spowodował kolizję z pojazdem kierowanym przez policjanta , który był po służbie, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjant ruszył w pościg i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Funkcjonariusz zauważył fiata cinqucento, który poruszał się od strony miejscowości Pamięcice. Kierujący tym pojazdem utrudniał przejazd konduktowi pogrzebowemu, w związku z tym policjant podszedł do kierowcy i poprosił go - aby ten zjechał z drogi. Kierowca po krótkich utarczkach słownych wykonał polecenie i wjechał w boczną ślepą uliczkę. Funkcjonariusza zaniepokoił dziwny sposób jazdy kierującego, udał się więc za tym pojazdem. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy, dlatego policjant wezwał na miejsce patrol ruchu drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy - urządzenie wskazało 3,25 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu, 51 letniemu mieszkańcowi gm. Pałecznica, zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

***

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 15.30 w Nowym Targu. Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy (w czasie wolnym od służby) jechał ulicą Szaflarską, kiedy nagle kierujący samochodem osobowym marki Renault podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w lewy bok fiata policjanta.

Uczestnicy kolizji zjechali na pobocze, aby dokonać formalności związanych ze zdarzeniem. W trakcie rozmowy okazało się jednak że kierujący renault, 41-letni mieszkaniec Zakopanego, nie posiada prawa jazdy. Kiedy usłyszał, że na miejsce zostanie wezwana policja zabrał swoje dokumenty, wsiadł do samochodu i odjechał. Wjechał w ślepą uliczkę i kiedy nie miał już możliwości kontynuowania jazdy, wysiadł z auta i zaczął uciekać.

Poszkodowany policjant o całym zajściu powiadomił macierzystą jednostkę i - będąc w stałym kontakcie telefonicznym - cały czas biegł za zakopiańczykiem informując o kierunku w którym podążał. Ostatecznie policjant zatrzymał 41-latka w rejonie ulicy Kopernika.

Jak się okazało brak uprawnień do kierowania to nie był jedyny powód ucieczki mężczyzny. Po badaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za wykroczenia jak również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony