Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany agresor, zabezpieczone blisko 100 porcji narkotyków i 14 tys. zł efektem pracy policjantów

Policjanci z Gubina po zgłoszeniu od mieszkańców zatrzymali agresywnego 23-latka, który pobudzony chodził ulicami miasta i awanturował się. W podręcznym bagażu chował blisko 100 porcji narkotyków oraz 14 tys. złotych. Ze względu na stan, w jakim się znajdował został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (4 czerwca) dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chodzi po klatce schodowej, puka do drzwi i niepokoi mieszkańców. Sytuacja rozwijała się dynamicznie, a policjanci otrzymywali kolejne zgłoszenia.

Mężczyzna chodząc ulicami Gubina zachowywał się bardzo nienaturalnie i wydawał dziwne odgłosy. Jak wynikało z późniejszych ustaleń wszczął awanturę w jednym z lokali i wybił szybę w zaparkowanym samochodzie.

Funkcjonariusze odnaleźli go na ul. Kosynierów, gdzie bił się z jednym z przechodniów. 23-latek był bardzo pobudzony i agresywny, nie reagował na wydawane polecenia. Policjanci błyskawicznie obezwładnili mężczyznę, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. 23-latek w asyście funkcjonariusza został odwieziony do szpitala w Zielonej Górze. W wyniku szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli w jego torbie blisko 100 porcji marihuany oraz około 14 tysięcy złotych, które następnie zabezpieczyli. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do kara 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./ po)

Powrót na górę strony