Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany, pod wpływem narkotyków, na zakazie i z decyzją o cofnięciu uprawnień - został zatrzymany po policyjnym pościgu

Do policyjnego aresztu trafił młody mężczyzna, który kierując pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pijany, pod wpływem narkotyków, posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło na ulicy Jaworzyńskiej, kiedy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy statycznie kontrolowali prędkość. Zauważyli dość szybko poruszające się auto. Funkcjonariusz, w związku z ujawnionym wykroczeniem wyszedł na jezdnię i tarczą dał sygnał kierującemu do zatrzymania. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu zwolnił, a po chwili gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się pościg. Kierujący w dalszym ciągu nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nadawane przez jadący za nim radiowóz.

Na skrzyżowaniu ulicy Jaworzyńskiej i Nowodworskiej mężczyzna, z uwagi na sygnalizację świetlną i stojące przed nią pojazdy, pozostawił samochód na pasie ruchu i rozpoczął ucieczkę pieszo. Pasażerka pojazdu przesiadła się na miejsce kierowcy. Policjanci błyskawicznie uniemożliwili jej dalszą jazdę.

Drugi patrol legnickiej drogówki, słysząc drogą radiową korespondencję o pościgu udał się w kierunku osiedla Sienkiewicza, gdzie dokładnie zaczął sprawdzać ulice, którymi mógł poruszać się kierowca. Po kilku minutach, funkcjonariusze na ulicy Fiołkowej zauważyli i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Jak się po chwili okazało, 28-latek uciekał, ponieważ kierował w stanie nietrzeźwości, pod wpływem narkotyków, posiadał z powodów zdrowotnych decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz aktywny sądowy zakaz prowadzenia. Mężczyzna liczył na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności.

Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy! Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Właścicielowi pojazdu, za udostępnienie samochodu osobie niemającej wymaganych uprawnień grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

(KWP we Wrocławiu / po)

Powrót na górę strony