Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najważniejszy był czas - policyjny pilotaż pomógł uratować życie kobiety

Nowosolscy policjanci kolejny raz pomogli osobie, której życie było zagrożone. Tym razem bezpiecznie przetransportowali do szpitala kobietę, która doznała urazu i bardzo mocno krwawiła. Dzięki dynamicznej i świetnie skoordynowanej akcji policjantów poszkodowaną 28-latką szybko zaopiekowali się lekarze.

W czwartek (6 czerwca br.) do policjantów Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którzy wykonywali czynności służbowe na ul. Piłsudskiego podjechał roztrzęsiony mężczyzna. Poinformował mundurowych, że jedzie do szpitala z 28-latką, która mocno krwawi i traci przytomność. Mężczyzna poprosił policjantów o pomoc, ponieważ stan poszkodowanej stale się pogarszał, a ze względu na duży ruch bał się, że nie zdąży na czas.

Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala. Ze względu na realne zagrożenie jej życia i zdrowia, użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Liczyła się każda sekunda. W takich przypadkach, kiedy dochodzi stres i obawa o bezpieczeństwo drugiego człowieka, policjanci muszą wykazać się szczególnym opanowaniem i doświadczeniem podczas jazdy radiowozem. Tak też było i tym razem. Mundurowi szybko dotarli do placówki zdrowia i przekazali 28-latkę pod opiekę lekarzy.

Dzięki interwencji policjantów i pomocy lekarzy, życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. To kolejny, w ostatnim czasie profesjonalny pilotaż w wykonaniu policjantów z Nowej Soli, podczas którego uratowano ludzkie życie.

http://www.nowasol.lubuska.policja.gov.pl/go5/serwis-informacyjny/aktualnosci/25085,Najwazniejszy-byl-czas-policyjny-pilotaz-pomogl-uratowac-zycie-mezczyzny.html?search=37711

(KWP w Gorzowie Wlkp./ po)

Powrót na górę strony