Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na Zakopiance

Data publikacji 08.06.2018

Dzisiaj o godzinie 10.40 na DK7, czyli na tzw. zakopiance w miejscowości Tenczyn w powiecie myślenickim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu przewożącego wycieczkę szkolną z pojazdem ciężarowym oraz z samochodem osobowym. Autobus przewoził 38 siódmoklasistów z jednej z warszawskich szkół podstawowych oraz ich 4 opiekunów i jechał w kierunku Krakowa. Z kolei pojazd ciężarowy poruszał się w przeciwnym kierunku. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu nr 12 272 90 22.

W wyniku zdarzenia rannych zostało 20 osób. Wszyscy trafili do małopolskich szpitali. 4 osoby z ciężkimi obrażeniami ciała to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów. Pozostałych 28 uczestników wypadku nie wymagających hospitalizacji zostało umieszczonych w jednej z okolicznych szkół.

Osobom uczestniczącym w  zdarzeniu udzielana jest też pomoc psychologiczna.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci ruchu drogowego, którzy m.in. zabezpieczają ślady i ustalają jego przebieg. Z uwagi na rozmiar wypadku - droga pozostaje na kilka godzin zablokowana w obu kierunkach, dlatego też policjanci kierują pojazdy na wyznaczone objazdy: Lubień, Mszana Dolna, Rabka Zdrój.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu nr 12 272 90 22.

(KWP w Krakowie / mg)

  • Wypadek na Zakopiance
  • Wypadek na Zakopiance
  • Wypadek na Zakopiance
Powrót na górę strony