Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierownik posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą wspólnie ze strażakami uratowali tonącego nastolatka

Dyżurny Policji w Lipnie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Dobrzyń, w rzece Wiśle prawdopodobnie tonie chłopak. Natychmiast na miejsce został skierowany kierownik tamtejszego posterunku asp. szt. Artur Gałczyński, który wspólnie ze strażakami z OSP uratowali nastolatka.

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.06.18 r.) około godziny 14.30. Wtedy dyżurny Policji w Lipnie odebrał telefon od zaniepokojonej osoby, która była tego dnia na przystani w Dobrzyniu nad Wisłą. Zgłaszający poinformował, że widział chłopaka z plecakiem, który siedział na ławce nad rzeką. W pewnym momencie stracił go z oczu. Zgłaszający przestraszył się, gdy ujrzał wystającą z wody rękę. Natychmiast w to miejsce udał się policjant z posterunku w Dobrzyniu oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Policjant, gdy dotarł na miejsce, zauważył leżący na pomoście plecak, a w wodzie unoszące się ciało. Bez chwili namysłu ruszył z pomocą. Do działań włączyli się też przybyli na miejsce strażacy. Jeden z nich wskoczył do wody, chwycił chłopca i podniósł do góry tak, by funkcjonariusz mógł go wyciągnąć na pomost. Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili do przyjazdu karetki pogotowia. Po pewnym czasie udało im się przywrócić funkcje życiowe nastolatka. Chłopiec trafił pod opiekę ratowników, którzy przetransportowali go do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / po)

Powrót na górę strony