Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cyberpomoc opolskich policjantów

Data publikacji 11.06.2018

Wołanie o pomoc może przyjść z każdej strony. Tym razem dyżurny opolskiej Policji otrzymał wiadomość mailową. Autor pisał, że stracił sens życia i chce je sobie odebrać. List wysłany z sieci był anonimowy, sprawą zajęli się więc cyberkryminalni z komendy wojewódzkiej. Ustaloną lokalizację przekazali funkcjonariuszom z Opola, którzy odnaleźli i zaopiekowali się zdesperowanym mężczyzną.

Po godz. 6.00 rano na skrzynkę mailową dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wpłynęła niepokojąca wiadomość. Ktoś anonimowo pisał, że nie widzi sensu życia i że myśli o popełnieniu samobójstwa. Z uwagi, że autor maila nie podał swoich danych, sprawą najpierw musieli zająć się policjanci z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Opolu.

Cyberkryminalni specjalizują się między innymi w odkrywaniu tego, co wydaje się być w sieci internetowej anonimowe. Zlokalizowali oni miejsce, z którego został wysłany mail. Informację tą przekazali kryminalnym z Opola. To oni pojechali na jedno z blokowisk miasta, by pomóc autorowi dramatycznej wiadomości.

Jak się okazało, był nim 38-letni mężczyzna. Przyznał, że jest aktualnie w gorszej kondycji psychicznej i potrzebuje wsparcia. Mundurowi zajęli się nim do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Mieszkaniec Opola znalazł się pod opieką specjalistów.

(KWP w Opolu)

 

Powrót na górę strony