Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant bohater

Data publikacji 10.04.2006

Sierż. szt. Piotr Jasiński wracał ze służby do domu, kiedy w jednym z budynków zauważył wydobywający się dym. Bez wahania wbiegł do mocno zadymionego budynku. Wyprowadził mieszkających tam ludzi. Kiedy wszyscy byli już na dole, w mieszkaniu w oknie na II piętrze zobaczył wzywającą pomocy kobietę z dzieckiem na ręku. Policjant wrócił do płonącego budynku.

Dzielnicowy sierż. szt. Piotr Jasiński wracał ze służby do domu, kiedy w jednym z budynków w miejscowości, w której mieszkał zauważył wydobywający się dym. Bez wahania wbiegł do mocno już zadymionego budynku. Wyprowadził mieszkających tam ludzi. Kiedy wszyscy byli już na dole w mieszkaniu na zobaczył w oknie na II piętrze wzywającą pomocy kobietę z dzieckiem na ręku. Policjant wrócił do płonącego budynku. Po omacku odnalazł drzwi do mieszkania, wyważył je, przykrył kobietę i dziecko namoczonym kocem a następnie wyprowadził oboje na zewnątrz.

Mieszkańcami budynku zaopiekowali się przybyli na miejsce lekarze i strażacy. Pomocy udzielono także policjantowi, jak się okazało z podejrzeniem zatrucia czadem trafił do szpitala.

Sierżant sztabowy Piotr Jasiński ma 35 lat. W policji pracuje od 12 lat. Dzielnicowym jest lat 10. Jest żonaty, ma córkę.

Powrót na górę strony