Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi indyjskich w szkole

Data publikacji 29.02.2008

Mazowieccy policjanci odkryli w budynku byłej szkoły podstawowej w powiecie pułtuskim plantację konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach z lampami kwarcowymi znaleźli 391 sztuk roślin w dwóch fazach wzrostu i kilogram gotowego suszu. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który prowadził uprawę i 35-letnią właścicielkę budynku.

W budynku po byłej szkole podstawowej, należącym do 35-letniej kobiety, funkcjonariusze ujawnili plantację konopi indyjskich. Rośliny były uprawiane na pierwszym piętrze budynku w specjalnie przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, o łącznej powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych. W sumie w trzech pomieszczeniach znaleziono 391 sztuk roślin, które znajdowały się w dwóch fazach wzrostu, 371 sztuk o wysokości 70 cm i 20 sztuk półtorametrowych krzaków. Pomieszczenia wyposażone były w specjalne lampy kwarcowe, które doświetlały i nagrzewały krzewy. Uprawa była w pełni zautomatyzowana, tzn. wentylacja i nawadnianie uruchamiane były automatycznie przez odpowiednie sterowniki.

Poza krzakami policjanci zabezpieczyli kilogram gotowego suszu z liści konopi i ok. 250 gramów suszu z kwiatostanów przygotowanych już do sprzedaży. Na miejscu zatrzymano 28-letniego brata właścicielki budynku, który prowadził plantację. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli około 3 gramów amfetaminy i ok. 3 gramów kokainy. Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 350 tys. zł. Zatrzymano również właścicielkę posesji.

Film Plantacja konopi indyjskich w szkole


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plantacja konopi indyjskich w szkole (format flv - rozmiar 1.68 MB)

Powrót na górę strony