Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 12.06.2018

Już po 4 godzinach od zgłoszenia namysłowscy policjanci odnaleźli zaginioną 11-latkę. Dziewczynkę szukało ponad 60 policjantów, strażaków, ratowników i mieszkańców Namysłowa. W poszukiwaniach wykorzystano kamery termowizyjne oraz specjalnie szkolone psy. Dziecko jest pod opieką rodziców - jego życiu nie już zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Wieczorem, 8 czerwca namysłowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 11-letniej dziewczynki. O tym zdarzeniu od razu został poinformowany Komendant Policji w Namysłowie nadkom. Andrzej Ostrycharczyk, który ogłosił alarm dla całej jednostki. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania. Jednocześnie do akcji zaangażowano namysłowskich strażaków oraz wolontariuszy 3 grup poszukiwawczych z terenu Opolszczyzny. W poszukiwaniach wykorzystano kamery termowizyjne oraz specjalnie szkolone psy.

Policjanci sprawdzili m.in. dworce szpitale, skwery, parki i tereny leśne wokół Namysłowa. Po 4 godzinach policjanci odnaleźli dziewczynkę kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Jej życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które mimo pory nocnej pomagały w prowadzonych poszukiwaniach. Szczególne podziękowania kierujemy dla ratowników z grup poszukiwawczych.

(KWP w Opolu / kp)

 

Powrót na górę strony