Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dniu wolnym od służby policyjne małżeństwo uratowało 22-latkę

Data publikacji 12.06.2018

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali życie młodej kobiecie, która próbowała skoczyć z mostu. Policjanci mieli wtedy dzień wolny od służby. Sierż. szt. Anna Kaczmarczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI służy w Policji od 10 lat, a jej mąż st. sierż. Krzysztof Kaczmarczyk z Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz od 6.

W niedzielę, około 18.00 policyjne małżeństwo przejeżdżając przez Most Marii Skłodowskiej Curie zauważyli kobietę. Stała za barierkami ochronnymi mostu. Natychmiast zatrzymali samochód i pobiegli do niej.  Kobieta tylko jedną ręką trzymała się barierki mostu.  Policjanci próbowali porozmawiać z nią. Niestety kobieta tylko krzyczała. Chciała, żeby policjanci zostawili ją w spokoju. Ci widząc, co się dzieje, postanowili przy użyciu siły fizycznej wciągnąć ją na chodnik. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała ją do szpitala.

Dzięki odwadze sierż. szt. Anny Kaczmarczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz st. sierż. Krzysztofa Kaczmarczyka nie doszło do nieszczęścia.

AH/mbr

Powrót na górę strony