Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszowski policjant - pasjonat biegania

Data publikacji 12.06.2018

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt zwycięstw, pucharów i wyróżnień. Starszy sierżant Jakub Burghardt ma dwie pasje – pracę w Policji oraz bieganie. Obydwie wypełniają jego życie i obydwie dają mu wiele satysfakcji. Jest policjantem w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, więc świetna kondycja i hart ducha to niewątpliwe atuty, które wykorzystuje również w codziennej służbie.

Jakub Burghardt to policjant z prawdziwym sportowym zacięciem. Sport od zawsze był jego pasją, a swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze szkole podstawowej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Przez wiele lat był reprezentantem kadry Polski w lekkiej atletyce, gdzie wielokrotnie reprezentował nasz kraj na różnych zawodach, często międzynarodowych. Startował w wielu biegach ulicznych, wygrywając największe. Swoją sportową karierę kontynuuje w reprezentacji lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji, w której prowadzony jest przez trenera insp. Tomasza Kubickiego.

Świetna kondycja i zapał, to niewątpliwe atuty, które policjant wykorzystuje również w codziennej służbie. Jakub Burghardt w policji pracuje od 2013 roku. Obecnie służbę pełni w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jak sam mówi: „Kiedy podczas biegu łapie mnie kryzys - motywuje mnie to, że jestem policjantem i reprezentuję swoją formację. Największą satysfakcję sprawia mi stawianie sobie nowych celów i ich osiąganie”. Jakub, ceni sobie sportową rywalizację, a miła atmosfera podczas biegu powoduje, że bieganie stało się jego hobby.

Starszy sierżant Jakub Burghardt ma na swoim koncie m.in. udział w Mistrzostwach Świata Policji w Biegach Przełajowych w Katarze, Mistrzostwach Polski Policjantów w Półmaratonie Ślężańskim oraz Biegu Niepodległościowym w Krośnie. Pod koniec maja br. pobiegł w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim w powiecie żywieckim, które rozegrane zostały o Puchar Komendanta Głównego Policji. W biegu wzięło udział ponad 120 zawodników, reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski. W kategorii mężczyzn powyżej 35 lat, Jakub dobiegł jako drugi. Więcej o biegu tutaj.

Jako uczestnik wielu imprez sportowych, promuje nie tylko aktywny styl życia, ale również policyjny mundur.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tych osobistych, jak i zawodowych.

 • Mistrzostwa Świata Policji w Biegach Przełajowych w Katarze
  Mistrzostwa Świata Policji w Biegach Przełajowych w Katarze
 • Mistrzostwa Świata Policji w Biegach Przełajowych w Katarze
  Mistrzostwa Świata Policji w Biegach Przełajowych w Katarze
 • 42 Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016
  42 Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016
 • II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim
  II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim
Powrót na górę strony