Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie fałszowali pieniądze

Data publikacji 29.02.2008

Nawet 25 lat więzienia grozi kilku uczniom szkoły zawodowej w Turku za fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu. Policjanci z Turku przez kilka tygodni tropili młodych fałszerzy. W ich ręce wpadł także sprzęt, którego podejrzani używali do drukowania fałszywek.

Do policyjnego aresztu w Turku trafili czterej młodzi ludzie. Mieszkańcy gminy Władysławów są podejrzani o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu. Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli zestaw komputerowy z drukarką używany do produkcji fałszywych banknotów. Znaleźli także kilka podrobionych banknotów o nominale 20 i 50 złotych.

Kryminalni z komendy powiatowej w Turku ustalili, że młodzi fałszerze działali krótko, bo od stycznia tego roku. Zdążyli jednak wyprodukować kilkadziesiąt fałszywek, które puszczali w obieg na stacjach paliw, w sklepach i dyskotekach.

Wśród zatrzymanych jest 21-letni bezrobotny i trzech siedemnastolatków, uczniów szkoły zawodowej. Jeden z nich był już karany za kradzież. Do grupy należy również szesnastolatek, którym teraz zajmie się sąd dla nieletnich. Wszyscy odpowiedzą za fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy. 21-latkowi i trzem 17-latkom grozi kara od 5 do 25 lat więzienia.

Powrót na górę strony