Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Profesjonalizm łączą ze skutecznością – lubuscy kryminalni na podium

Data publikacji 12.06.2018

W Szkole Policji w Pile odbył się finał czwartego ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Drużyna lubuskich policjantów, reprezentowana przez kryminalnych z Nowej Soli była jedną z najlepszych i ostatecznie zdobyła III miejsce w klasyfikacji generalnej. Również indywidualnie policjanci wypadli okazale – technik kryminalistyki i policjant operacyjno – rozpoznawczy zajęli także III miejsce.

W dniach 5-7 czerwca w szkole Policji w Pile siedemnaście drużyn, reprezentujących garnizony z całej Polski zmagało się w konkurencjach w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Funkcjonariusze rywalizowali w pięciu konkurencjach: sprawdzianie wiedzy zawodowej, wiedzy praktycznej, sprawdzianie dotyczącym wykonywania czynności na miejscu zdarzenia oraz umiejętności strzeleckich, jak również z udzielania pierwszej pomocy. Finał czerwcowego konkursu poprzedziły eliminacje w komendach wojewódzkich Policji, w których uczestniczyli policjanci z komend powiatowych, miejskich oraz rejonowych. Do Piły przyjechały drużyny złożone z najlepszych funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie garnizony wojewódzkie. Garnizon lubuski reprezentowała drużyna policjantów z Nowej Soli, która zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich.

W skład każdej drużyny wchodził policjant sprawujący nadzór na służbą dochodzeniowo – śledczą, operacyjny, dochodzeniowiec i technik kryminalistyki. W pierwszym dniu zawodów policjanci musieli zmierzyć się z zadaniem praktycznym, polegającym na sprawdzeniu wiedzy zawodowej na miejscu zdarzenia – oględzinach i czynnościach procesowych oraz wykazać umiejętnościami strzelania. Następnego dnia uczestnicy zawodów zmierzyli się z testem wiedzy, kazusem prawnym oraz pierwszą pomocą przedmedyczną. W klasyfikacji ogólnej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zajęli III miejsce, co jest wielkim sukcesem dla nowosolskiej jednostki. Również indywidualnie policjanci wypadli okazale – technik kryminalistyki, mł. asp. Mariusz Pawłowski oraz policjant operacyjno – rozpoznawczy zajęli także III miejsce. Profesjonalizm, który na co dzień prezentują nowosolscy kryminalni, potwierdzony został na arenie ogólnopolskiej. Gratulujemy!

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

foto: KGP

 

 

Powrót na górę strony