Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego człowieka

Data publikacji 12.06.2018

Szybkie działanie policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP w Kaliszu pozwoliło na uratowanie mężczyzny, który znajdował się w rzece Prośnie. Sierż. szt. Mateusz Strzyż oraz sierż. Artur Kowalski wskoczyli do wody i wciągnęli go na brzeg. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

W nocy z 9 na 10 czerwca dyżurny kaliskiej jednostki został powiadomiony o mężczyźnie, który miał znajdować się w rzece. Policjanci zostali natychmiast skierowani w rejon ulicy J. Piłsudskiego. Jako pierwsi na miejsce dotarli sierż. szt. Mateusz Strzyż oraz sierż. Artur Kowalski. Tam w Prośnie zauważyli krzyczącego mężczyznę, który porwany przez nurt usiłował utrzymać się na powierzchni wody.

Funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Policjanci wskoczyli do rzeki i brodząc w mulistym dnie złapali mężczyznę za rękę. W ten sposób, siłą doholowali go do brzegu.

Po krótkiej chwili na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna z pomocą których, wydobyto mężczyznę z mułu na wyższą linię brzegową. Ze względu na fakt, że nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu, został przewieziony do kaliskiego szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

Powrót na górę strony