Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciwko terrorystom - nocne ćwiczenia

Data publikacji 29.02.2008

Dzisiaj w nocy policjanci z Gdańska ćwiczyli realizację zadań antyterrorystycznych. Centrum akcji były obiekty przedsiębiorstwa przeładunku paliw. Terroryści wzięli kilku zakładników. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w stan gotowości postawiono kilka służb i zaczęło się...

W scenariuszu ćwiczeń uzbrojeni napastnicy wdarli się na przycumowany tankowiec po czym obezwładnili załogę i wzięli zakładników. W międzyczasie jeden z napastników zainstalował ładunki wybuchowe na tankowcu. Terroryści razem z zakładnikami zamknęli się w budynku bazy paliw.

Około godz.: 19.00. pracownik ochrony przedsiębiorstwa powiadomił dyżurnego komendy wojewódzkiej w Gdańsku o ataku terrorystycznym. Powołany niezwłocznie sztab rozpoczął koordynowanie działań. Teren przedsiębiorstwa został zabezpieczony, a na miejsce skierowano negocjatorów, antyterrorystów i siły ratunkowe.

Negocjator nawiązał kontakt z terrorystą. Negocjacje były twarde – albo rząd wycofa polskie wojska z Iraku i Afganistanu, albo zakładnicy stracą życie, a teren wyleci w powietrze. Ponadto zażądali śmigłowca.

Przed godz. 24.00 antyterroryści odbili zakładników i zatrzymali napastników. Następnie saperzy rozminowali most i terminal.

Ćwiczenia zakończyły się o godz.: 2.00 w nocy. Odbyły się z udziałem policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku, gdańskiej komendy miejskiej, Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przy współpracy z funkcjonariuszami Portowej Straży Pożarnej i pracownikami Centrum Ratownictwa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Powrót na górę strony