Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Derby Śląska

Data publikacji 29.02.2008

Sportowe widowisko prawdopodobnie obejrzy na stadionie około 40 tysięcy sympatyków piłki nożnej. Śląscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców. Kilkuset funkcjonariuszy prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych weźmie udział w operacji pod kryptonimem "Derby Śląska". Patrole kierowane będą w rejon stadionu, na sąsiadujące osiedla, parkingi oraz na drogi dojazdu i dojścia do stadionu. Więcej policjantów pojawi się również w centrach Katowic, Chorzowa i okolicznych miast oraz w punktach newralgicznych dla komunikacji publicznej.

W związku z meczem pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze przygotowano następujące miejsca parkingowe:

  • Dla kibiców Górnika Zabrze: rejon dworca kolejowego Katowice Załęże - dojazd autostradą A-4, następnie ulicą Bocheńskiego lub DTŚ wjazd w ulicę Bracką do ulicy Bocheńskiego.
  • Dla kibiców Ruchu Chorzów: rejon Stadionu Śląskiego, PTTK, Centrum Handlowego AKS - dojazd ulicą Chorzowską, następnie w ulicę Parkową.

Ponadto Osiedle Tysiąclecia będzie zamknięte dla kibiców, którzy przyjadą na mecz samochodami. Jednocześnie, biorąc pod uwagę ograniczona ilość miejsc parkingowych, policjanci apelują do wszystkich udających się na mecz o korzystanie z publicznych środków transportu. W szczególności specjalnych pociągów dla kibiców obu drużyn, a także autobusów przygotowanych przez organizatora.

Wszystkich kibiców zmierzających na mecz prywatnymi samochodami i autokarami prosi się o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A-4. Będzie to z daleka widocznym znakiem dla policjantów ruchu drogowego, którzy tak oznaczone pojazdy kierować będą na wyznaczone parkingi.

Powrót na górę strony