Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli kilkaset altanek

Data publikacji 29.02.2008

Policjanci z komendy miejskiej w Gdyni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 20 do 32 lat, którzy kradli stare lub nieużywanych samochodów. Maja na swoim koncie również włamania do komórek, samochodów, altan i nowo budowanych domów. Jak się okazało złodzieje mają kryminalną przeszłość. Jeden z 20-latków był poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu. Wszyscy trafili policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im do10 lat więzienia.

Z dotychczasowych ustaleń gdyńskich policjantów wynika, że grupa działała od 2007 roku. Maja na swoim koncie kradzieże pojazdów, włamania do samochodów i komórek oraz altan. Najczęściej ich łupem padały rzadko użytkowane auta, które wyglądały na porzucone. Sprawcy demontowali je, a części sprzedawali. Podczas włamania do jednego z gdyńskich warsztatów samochodowych ukradli także narzędzia.

Policjanci udowodnili sprawcom kradzież trzech samochodów o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych. Teraz funkcjonariusze ustalają czy zatrzymani mają na swoim koncie również inne kradzieże aut. Jak wynika ze zgromadzonych materiałów, sprawcy najczęściej okradali altany zimą, kiedy właściciele rzadko do nich zaglądali. Łupem złodziei padły m.in. kosiarki do trawy, parasole ogrodowe, sprzęt RTV i AGD, elektronarzędzia, taczki. Grupa włamywała się także do nowo budowanych domów. Jeden z takich budynków ograbili z instalacji elektrycznej o wartości 7 tysięcy złotych.

Ponadto w czasie przeszukania miejsca zamieszkania 32-latka policjanci wykryli nielegalny pobór prądu. Przewód elektryczny o długości około 5 metrów podłączony był poza licznikiem prądu.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wkrótce wszyscy staną przed sądem.

Powrót na górę strony