Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Procenty "rozbiły" mu głowę

Data publikacji 29.02.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 27-letniego mieszkańca Kielc, który w sklepie nocnym głową rozbił szybę wystawową oraz uszkodził wyposażenie pobliskiego kiosku. Wcześniej z policjantami "szukał" sprawcy kradzieży jego telefonu komórkowego.

Wystraszona ekspedientka powiadomiła policję tuż przed godziną pierwszą w nocy. Jak wynika z ustaleń kieleckich funkcjonariuszy komisariatu trzeciego, mężczyzna przed północą w sklepie nocnym kupił alkohol. Wrócił "pod okienko" za kilkadziesiąt minut po następną "kolejkę". Kiedy ekspedientka poszła w głąb sklepu aby przynieść mu towar, 27-latek zaczął bić głową w szybę wystawową, rozbił ją i odszedł. Policjanci ustalili także, że chwilę przed zdarzeniem, rozbił jeszcze baner reklamowy oraz porcelanowe klosze w pobliskim kiosku. Spowodował straty przekraczające tysiąc złotych. Sytuacja jest o tyle dziwna, że mężczyzna godzinę przed zatrzymaniem zadzwonił na Policję, że nieznany mu mężczyzna zabrał mu telefon komórkowy.

Policjanci, mimo, że "pokrzywdzony" był nietrzeźwy (prawie dwa promile) sprawdzili całe zdarzenie. Kontrolując rejon z mężczyzną "na pokładzie" mieli nie lada wyzwanie. Mężczyzna chciał wysiadać podczas jazdy z radiowozu, potem twierdził, że nie mówił nic na temat przestępstwa na jego osobie. W rezultacie dostał wezwanie na komisariat aby całą sytuację wyjaśnić po trzeźwemu. Nie zdążył sam się zgłosić, znów jechał radiowozem, ale tym razem jako awanturnik. Kiedy procenty przestały "zawracać" mu głowę, twierdził, że nie pamięta wydarzeń minionej nocy. O jego losie zadecyduje prokurator. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony