Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Mistrzostwa Polski policjantów - Maraton Dębno 2006

Data publikacji 10.04.2006

Już po raz czwarty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski tradycyjnie uczestniczyli w maratonie w Dębnie. Była to 33 edycja zmagań na terenie urokliwego powiatu województwa zachodniopomorskiego. Tym razem bieg odbył się w palmową niedzielę. Rywalizacja toczyła się w ramach mistrzostw Polski seniorów, seniorek oraz policjantów. W sumie na starcie stanęło ponad 500 zawodników, w tym 55 policjantów.

Na wytyczonej trasie zgromadziły się tłumy kibiców, którzy oklaskiwali zmagania sportowców. Tego dnia maratończycy walczyli nie tylko z wytrzymałością organizmu, ale również silnym wiatrem, który towarzyszył podczas całych zawodów. To na pewno utrudniło walkę o mistrzowskie tytuły. Jednakże nasi policjanci dzielnie walczyli na całej trasie, dzielnie stawiając czoła najlepszym maratończykom.

Policjanci w końcowej, ogólnej klasyfikacji 33 edycji maratonu zajęli wysokie miejsca. Najlepszy z funkcjonariuszy Maciej Wojciechowski (WSPol Szczytno) zajął jedenastą lokatę, a Piotr Prusik (KWP Olsztyn) był dwunasty. Końcowe metry maratonu Wojciechowski i Prusik przebiegli razem, trzymając się za ręce. O tytule Mistrza Polski Policjantów zadecydowała fotokomórka, która wskazała na zawodnika z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Chwilę po wspomnianej dwójce na metę dotarł brązowy medalista, którym został Paweł Piotraschke reprezentujący Szkołę Policji w Słupsku. Na mecie tuż po skończeniu biegu medale wręczał osobiście Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Tadeusz Pawlaczyk.

W trakcie trwania zawodów trwały imprezy towarzyszące, przygotowane przez organizatorów. Najokazalej zaprezentowała się policja, która przygotowała szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna, jak i przyjezdnych gości. Wystawa stoisk, gdzie można było się zapoznać z codzienną pracą policjantów, czy skorzystanie z ich porad cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wspaniałym pomysłem okazało się wystawianie certyfikatu bezpieczeństwa dla najmłodszych, którzy mogli własnoręcznie odbić kciuki na dyplomie, który następnie został im wręczany.

Podczas prezentacji pracy policjantów odbył się również pokaz tresury psów służbowych oraz skoków spadochronowych. Każdy z widzów mógł również zapoznać się z pracą pirotechnicznego robota, policji konnej oraz rowerowej. Jak podkreślali mieszkańcy Dębna oraz goście, bez policji byłoby po prostu nudno.

Bardzo sympatycznym momentem była przeprowadzona licytacja rzeczy przekazanych przez policję oraz inne instytucje lub firmy, chcące wspomóc Dom Dziecka w Dębnie im. Stefanii Sokołowskiej. Z inicjatywą wyszła Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Policjanci zgromadzili szereg ciekawych rzeczy. Można było zakupić m.in. piękne kalendarze ze szczecińskimi policjantkami. Dwa kalendarze sprzedano w sumie za 300 złotych! Zlicytowano także tablicę z naramiennikami oraz naszywkami policyjnymi, jak również zlicytowano pamiątkowe kubki, maskotki oraz obrazy namalowane przez stróżów prawa. Dużym powodzeniem cieszyła się piłka nożna podpisana przez piłkarzy Pogoni Szczecin. Cena, jaką uzyskano za futbolówkę wyniosła aż 700 złotych! Na koniec licytacji uzyskane pieniądze zostały wręczone Dyrektorce Domu Dziecka Pani Arlecie Rupental.

Po licytacji na głównej scenie odbyło się uroczyste wręczenie medali zwycięzcom biegu maratońskiego. Natomiast chwilę później w Miejskim Domu Kultury w auli odbyła się policyjna ceremonia nagrodzenia najlepszych funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie osobiście nagradzał policjantów, którzy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zawody w Dębnie wsparli Urząd Marszałkowski woj. zachodniopomorskiego, Urząd Wojewódzki, PZU Życie SA, Polska Żegluga Morska, Zakłady Gazownicze w Szczecinie, Szczecińska Energetyka Cieplna, Klub Sportowy Arkonia i ZW NSZZ Policjantów oraz pracowników cywilnych.

Komendant Wojewódzki podsumowując zawody docenił zaangażowanie policjantów oraz sportową walkę na całej trasie maratonu. Na koniec życzył spokojnej i bezpiecznej drogi powrotnej, zapraszając przy okazji na przyszłoroczne piąte mistrzostwa.

Warto dodać, że w IV Mistrzostwach Policjantów zgromadziły rekordową liczbę uczestników od początku maratonu w Dębnie. Wśród policjantów biorących udział w maratonie była jedna kobieta, reprezentująca KWP Łódź.

Warto dodać, że w IV Mistrzostwach Policjantów zgromadziły rekordową liczbę uczestników od początku maratonu w Dębnie. Wśród policjantów biorących udział w maratonie była obecna jedna kobieta, reprezentująca KWP Łódź.

Klasyfikacja końcowa maratonu:

 

Lp. NAZWISKO i IMIĘ JEDNOSTKA WYNIK
1.

WOJCIECHOWSKI Maciej

WSPOL. w SZCZYTNIE

2:23:17

2.

PRUSIK Piotr

KWP OLSZTYN

2:23:17

3.

PIOTRASCHKE Paweł

SP SŁUPSK

2:23:53

4.

MISIEWICZ Jacek

KWP OLSZTYN

2:31:55

5.

ŁAZAREWICZ Tomasz

KWP OLSZTYN

2:33:01

 

Cała końcowa klasyfikacja znajduje się na stronie internetowej KWP w Szczecinie.

 

Powrót na górę strony