Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Upodobał sobie poduszki powietrzne

Data publikacji 29.02.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z KMP w Olsztynie zatrzymali sprawcę włamań do samochodów i kradzieży poduszek powietrznych. 36-latek z Bydgoszczy działał od stycznia ubiegłego roku na terenie Olsztyna. Kradł poduszki powietrzne zamontowane w samochodach marki opel. Mężczyzna usłyszał ponad 40 zarzutów. Decyzją sądu Arkadiusz N. trafił do aresztu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali sprawcę włamań do samochodów i kradzieży poduszek powietrznych. Mężczyzna od stycznia ubiegłego roku systematycznie pojawiał się w Olsztynie i za każdym razem kradł przynajmniej po pięć poduszek, każdą o wartości od 1500 do 3000 złotych.

Arkadiusz N. miał już opracowany patent na poduszki. Przyjeżdżał wieczorem pociągiem z Bydgoszczy do Olsztyna, był sprytny i ubierał się elegancko, aby nie wzbudzać podejrzenia osób postronnych bądź Policji. Z dworca szedł w kierunku ulic Dworcowej, Kołobrzeskiej i Pstrowskiego. Tam na parkingach typował samochody do których zamierzał się włamać. Siadał na ławkach i czekał. Kiedy w jego ocenie następował odpowiedni moment, wybijał tylną szybę w samochodzie bądź łamał zamek w drzwiach, a następnie odkręcał poduszkę w kierownicy. Kradzież zajmowała mu około 40 sekund. Gdy decydował się dodatkowo na kradzież poduszki od strony pasażera czynność wydłużała się do około 3 minut. Gdy w ciągu nocy nie udało mu się zdobyć przynajmniej pięciu poduszek, zostawał w Olsztynie do następnego dnia. Gdy już był w pełni usatysfakcjonowany wracał do domu z torbą pełną łupu.

Policjanci pracując nad tą sprawą, ustalili, kto jest sprawcą tych kradzieży. Trop zaprowadził ich aż do Bydgoszczy. Właśnie tam na stałe mieszka Arkadiusz N. 36-latek został zatrzymany. Był zaskoczony, że tak szybko został namierzony przez funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania mieszkania 36-latka policjanci znaleźli jedną poduszkę powietrzną, kołpaki oraz telefony komórkowe. Zabezpieczyli również narzędzia za pomocą których włamywał się do aut.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie sprawcy ponad 40 zarzutów kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku olsztyńskiej Policji i prokuratury o tymczasowym aresztowaniu Arkadiusza N.

Policjanci obecnie ustalają czy sprawca działał sam i czy dokonywał kradzieży na terenie innych miast województwa warmińsko – mazurskiego i kraju.

Powrót na górę strony