Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 29.02.2008

Policjanci z powiatu głogowskiego uratowali starszego mężczyznę, wyciągając go wyziębionego z głębokiego rowu wypełnionego wodą. Do czasy przybycia karetki pogotowia udzielali mu pierwszej pomocy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak ocenił lekarz, działania policjantów prawdopodobnie uratowały mu życie.

Dzielnicowi w Żukowicach otrzymali wieczorem telefoniczną informację, że w miejscowości Smardzów, na tyłach sklepu, leży mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Sprawdzając okoliczny teren, w ciemnościach, z trudem zauważyli w rowie leżącego mężczyznę. Był w ubraniu. Jego ciało było zanurzone w wodzie. Nad powierzchnią znajdowała się jedynie jego głowa. Mężczyzna nie mógł mówić, nie ruszał się.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Po linkach przywiązanych do radiowozu opuścili się do rowu, wyciągając mężczyznę z wody. Okazał się nim 76 -- letni mieszkaniec Smardzowa. Czuć od niego było alkohol. Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki udzielali pierwszej pomocy wyziębionemu mężczyźnie. Decyzją lekarza został on zabrany do szpitala w stanie silnego wychłodzenia. Jak określił lekarz pogotowia, interwencja policjantów prawdopodobnie uratowała mężczyźnie życie.

Powrót na górę strony