Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli bobrowi uwięzionemu w pułapce

Data publikacji 13.06.2018

Dużo szczęścia miał bóbr, który wpadł w pułapkę zastawioną przez kłusownika. Znalazł go przypadkowy przechodzień. Zwierzęciem zaopiekowali się policjanci z Nowego w pow. świeckim, którzy wypuścili je do wody. Teraz namierzają sprawcę tego haniebnego zachowania.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W gminie Nowe, pow. świecki, na terenie rowu melioracyjnego uwięzionego w pułapce bobra znalazł jeden z okolicznych mieszkańców, który wybrał się na spacer. Na pomoc wezwał policję. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, bóbr padł ofiarą kłusownika, który zastawił na niego pułapkę.
Na szczęście zwierzę nie ucierpiało, a po przeprowadzeniu konsultacji z pracownikiem ochrony środowiska wróciło do swojego naturalnego środowiska. Bez pomocy człowieka na pewno groziłaby mu śmierć.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pułapkę zastawioną przez kłusownika. Prowadzą teraz postępowanie w celu ustalenia sprawcy tego haniebnego zachowania. Zgodnie z art. 131 ust 1 ustawy o ochronie środowiska grozi za to areszt lub kara grzywny.

(KWP Bydgoszcz / mag)

 

  • Zwierzę w klatce
  • Policjant otwierający pułapkę
  • Policjant zabezpieczający pułapkę
Powrót na górę strony