Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradnąc pozbawili mieszkanców łączności

Data publikacji 29.02.2008

Lubuscy policjanci zatrzymali złodziei przewodów telekomunikacyjnych. Pięciu mężczyzn wycięło i usiłowało ukraść prawie kilometr miedzianego drutu. Sprawcy pozbawili w ten sposób łączności mieszkańców pobliskiej miejscowości. Teraz odpowiedza za kradzież. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Drezdenka otrzymali informację od operatora sieci telefonicznej o przerwaniu ciągłości linii telekomunikacyjnej. Natychmiast udali się na drogę między Drawinami a Lubiewem, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu zauważyli, że na odcinku ponad 950 metrów brakuje przewodu napowietrznej linii telefonicznej. Kilometr od miejsca kradzieży policjanci zauważyli stojący na poboczu samochód osobowy. W środku leżały nożyce do cięcia drutu oraz piła do cięcia metalu i odzież robocza. Po chwili od strony Lubiewka do zaparkowanej osobówki podjechał bus. Wysiadło z niego pięciu mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli uciekać w stronę lasu. Policjanci zatrzymali jednego z uciekających. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Krzyża. Po chwili w ręce stróżów prawa wpadli też jego koledzy.

W busie policjanci zabezpieczyli znaczne ilości miedzianego drutu pochodzącego z kradzieży. Przez kradzież przewodów mieszkańcy pobliskiej miejscowości pozbawieni zostali łączności.

Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony