Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Srebrny medal wrocławskiego policjanta w „VIII Mistrzostwach Polski Amatorów w Badmintonie”

W Zielonce pod Warszawą odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Amatorów w Badmintonie. 87 zawodników z całego kraju walczyło o tytuł najlepszego badmintonisty w Polsce. Wrocławską Policję reprezentowali podinsp. Piotr Łaszkiewicz oraz asp. Łukasz Nowakowski ze Sztabu Policji Komendy Miejskiej we Wrocławiu.

Łukasz Nowakowski po wstępnym losowaniu trafił do 3 osobowej grupy, w której tylko jeden zawodnik mógł awansować. Dobry mecz wrocławskiego zawodnika zaowocował wygraną i awansem do półfinału. Podczas dalszych rozgrywek nasz reprezentant odniósł kontuzję. Jednak twardy charakter i zacięcie pozwoliły mu przezwyciężyć słabości i odnieść wygraną także na tym etapie.

Finał okazał się być intensywnym pojedynkiem, pełnym nagłych zwrotów akcji i długich wymian. Skręcona kostka bardzo doskwierała Łukaszowi. Ambicja i ciężka praca pozwoliły mu jednak osiągnąć Wicemistrzostwo Polski w VIII Mistrzostwach Polski Amatorów w Badmintonie.

Piotr Łaszkiewicz po wielu zaciętych i wyrównanych pojedynkach zajął ostatecznie 9 miejsce w kategorii mężczyzn +45. W klasyfikacji gier podwójnych, po rozegraniu trzech ciężkich, jednakże wygranych meczów panowie uplasowali się na 7 miejscu w skali całego kraju.

Do stolicy Dolnego Śląska wrocławscy funkcjonariusze wracali jednak dzierżąc srebrny medal.

Gratulujemy sukcesu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
Powrót na górę strony