Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spec grupa w akcji

Data publikacji 29.02.2008

Policjanci zatrzymali czterech bandytów podejrzewanych o udział w bójkach i pobiciach, którzy planowali zamieszki podczas śląskich derbów Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze. Dodatkowo policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach zatrzymali 20-letniego mieszkańca Piekar Śląskich podejrzanego o napad na autobus i pobicie pasażerów.

18 stycznia br. około 4:00 mieszkaniec Katowic poinformował oficera dyżurnego Policji, że na parking przy ulicy Słonecznej podjechało kilka samochodów, z których wysiadło około 20 mężczyzn zamaskowanych w kominiarki i uzbrojonych w drewniane pałki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Na ulicy Ściegiennego funkcjonariusze zobaczyli stojący na przystanku autobus linii nr 930. W pojeździe, którym grupa młodzieży wracała z dyskoteki, powbijane były szyby. Pasażerowie jadący do Siemianowic Śląskich zostali zaatakowani przez zamaskowanych napastników. Troje podróżnych - dwóch mężczyzn i dziewczyna - zostali zranieni odłamkami szkła. Natychmiast udzielono im pomocy medycznej. Podczas akcji, policjantów z Komisariatu II wspomagali ich koledzy z Komisariatu VII, Grupy Szybkiego Reagowania KMP w Katowicach i katowickiego oddziału prewencji. Kilka minut później jeden z patroli zatrzymał samochód marki Ford Fiesta, w którym znajdowało się pięciu mężczyzn. W środku policjanci znaleźli drewniane pałki i stalowy pręt. Każdy z zatrzymanych mężczyzn miał przy sobie kominiarkę.

Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 16 do 21 lat. Czterej sprawcy napadu nadal przebywają w areszcie, a 16-letni uczestnik zajścia odpowie za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym. Zatrzymany wczoraj rano 20-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Wczoraj po południu policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu, wspólnie z policjantami z Rybnika, zatrzymali trzech kolejnych bandytów utożsamiających się z prawdziwymi kibicami. Mężczyźni podejrzani są o udział w bójkach i pobiciach na terenie Katowic.

Wczorajsze akcje, których rezultatem było zatrzymanie czterech chuliganów, stanowiły jeden z elementów przygotowania policjantów do derbowego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Udziału w sportowej imprezie nie wezmą osoby, które najprawdopodobniej planowały wszczynanie burd z kibicami, policjantami i służbami porządkowymi organizatora meczu. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony