Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej odjechał z miejsca przestępstwa z pokrzywdzoną w bagażniku

Data publikacji 15.06.2018

Kryminalni z Nakła ustalili i zatrzymali 56-latka podejrzanego o kradzież gotówki z domu w jednej z podnakielskich wsi. Złodziej ze skradzioną gotówką odjechał swoim autem z pokrzywdzoną w bagażniku, do którego kobieta wskoczyła, kiedy sprawca uciekał z miejsca przestępstwa.

Sceny iście z filmu rozegrały się w ostatnich dniach w jednej z podnakielskich wsi. Jak wynikało z zawiadomienia, jakie wpłynęło do policjantów, do otwartego domu wszedł mężczyzna i ukradł znajdujące się na blacie kuchennym pieniądze. Kiedy złodziej w najlepsze penetrował pomieszczenie do kuchni weszła zaalarmowana ujadaniem psa mieszkająca tam kobieta. 56-latek, gdy tylko ją spostrzegł, natychmiast wybiegł z domku i wsiadł do zaparkowanego przed nim auta. Ponieważ sprawca pozostawił otwarty bagażnik pokrzywdzona wiele nie myśląc wskoczyła do niego i tym sposobem znalazła się jednocześnie wewnątrz samochodu. Złodziej odjechał, a kobieta przez blisko 7 kilometrów walczyła z nim o swoje mienie.

Podejrzany w końcu się poddał. Zatrzymał auto, zapytał kobiety ile pieniędzy leżało na blacie, po czym odliczył kwotę określoną przez pokrzywdzoną, oddał jej i kazał opuścić samochód.

Po całym zdarzeniu mieszkanka nakielskiej gminy powiadomiła policję. Nad sprawą pracowali kryminalni, którym ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o kradzież 56-latka zajęło zaledwie trzy dni. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu w gminie Nakło. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego pieniądze, należące prawdopodobnie do pokrzywdzonej, bo, jak się później okazało, z domu zginęło więcej gotówki niż kobieta początkowo zgłaszała.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 56-latkowi zarzutu kradzieży. Ponieważ podejrzany jest recydywistą grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia. Sprawę rozstrzygnie sąd.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony