Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu w chlewni

Data publikacji 29.02.2008

Policjanci ze skierniewickiej komendy wsparci przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu, w której zabezpieczyli około 10 tys. litrów skażonego spirytusu. Zatrzymano 5 mężczyzn podejrzewanych o związek z tym nielegalnym procederem. Większość z nich była już wcześniej notowana. Śledczy sprawdzają gdzie trafiał gotowy alkohol.

Stróże prawa przeszukali prywatną posesję w miejscowości Strobów. Wewnątrz opuszczonej chlewni zorganizowano prowizoryczną linię służącą do odkażania alkoholu. Zabezpieczono 10 tys. litrów skażonego spirytusu, plastikowe opakowania i około 1700 litrów gotowego wyrobu przeznaczonego do sprzedaży. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 31 - 37 lat. W czasie przeszukania nadjechał fiat ducato kierowany przez 30-latka. Okazało się, że przywiózł on kolejne komponenty służące do odkażania alkoholu. Zanieczyszczony spirytus sprawcy kupowali w hurtowniach gdzie członkowie grupy podszywali się za przedstawicieli legalnie działającej firmy na, którą wystawiane były faktury.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy woj. mazowieckiego. Większość była już wcześniej notowana. Śledczy sprawdzają gdzie trafiał gotowy alkohol.

Powrót na górę strony