Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę, która chciała targnąć się na własne życie

Data publikacji 15.06.2018

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez młodą mieszkankę powiatu jeleniogórskiego. Kobieta była w złym stanie psychicznym i chciała odebrać sobie życia. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się temu zapobiec. Uratowana jeszcze tego samego dnia trafiła pod opiekę lekarzy.

Około południa oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację od Stowarzyszenia Itaka, że zadzwoniła do nich kobieta, która poinformowała o zamiarze popełnienia samobójstwa. Po tej rozmowie kontakt z nią się urwał.

W związku z zagrożeniem życia człowieka, dyżurny natychmiast przekazał informację policjantom ze Szklarskiej Poręby, którzy rozpoczęli poszukiwania. Wytypowali osobę dzwoniącą i ustalili jej miejsce zamieszkania. Na szczęście zdążyli z pomocą na czas. Kiedy pojawili się w mieszkaniu, kobieta była sama, w bardzo złym stanie psychicznym. 24-latka przyznała się, że zamierzała odebrać sobie życie . Potrzebowała pilnej pomocy, dlatego też zaraz po interwencji została przekazana pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony