Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalili dom, żeby zatrzeć ślady włamania

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domu i domków działkowych na terenie miasta. W jednym przypadku sprawcy, chcąc zatrzeć ślady włamania, podpalili dom jednorodzinny. Poszkodowani wycenili straty na prawie 400 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłym miesiącu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o pożarze domu. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy po zakończonej akcji gaśniczej wraz z technikiem kryminalistyki dokonali oględzin i zabezpieczyli ślady. Okazało się, że sprawcy, by zatrzeć ślady przestępstwa, podpalili budynek.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili dane podejrzewanych osób i ich zatrzymali. Włamywaczami okazali się czterej mieszkańcy Kościerzyny, w wieku 15,18,19 i 22 lat. Podczas przesłuchań mundurowi dodatkowo ustalili, że mężczyźni są sprawcami włamań do domków działkowych. Suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła prawie 400 tys. zł. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tych przestępstw.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Gdańsku / po)

Powrót na górę strony