Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy bójki zarejestrowani przez kamerę

Data publikacji 29.02.2008

Sześciu mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat zatrzymali w nocy policjanci z bielańskiej patrolówki. Panowie pobili się między sobą na przystanku autobusowym przy ulicy Żeromskiego. Wszyscy mieli od 1,1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Młodym ludziom zostaną przedstawione zarzuty za udział w bójce. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed północą, dzięki obrazowi z monitoringu miejskiego, policjanci zatrzymali sześciu uczestników bójki. Pomocnik oficera dyżurnego bielańskiej komendy pełniący tej nocy służbę, zauważył grupę nerwowo zachowujących się młodych ludzi. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się bójka. Natychmiast o tym fakcie został powiadomiony jeden z patroli przebywający w tym rejonie.

Policjanci błyskawicznie pojawili się w miejscu wskazanym przez operatora. Na miejscu zastali 6-osobową grupę młodych ludzi. Na widok mundurowych mężczyźni próbowali rozbiec się w różnych kierunkach. W tym czasie na miejscu pojawiła się jeszcze jedna mundurowa załoga. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali wszystkich uczestników bójki.

19-letni Marcin S., 20-letni Artur Z., 24-letni Łukasz K., 19-letni Adrian Z., 23-letni Łukasz K. i 18-letni Arkadiusz J. zostali zatrzymani. Z uwagi na to, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, pięciu z nich zostało przewiezionych do izby wytrzeźwień, jeden z nich zaś został osadzony w policyjnym areszcie.

Dziś zajęli się nimi bielańscy dochodzeniowcy. Policjanci ustalają, co było przyczyną takiego zachowania. Całej szóstce zostaną przedstawione zarzuty za udział w bójce. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony