Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łupy chowały w przerobionych płaszczach

Data publikacji 29.02.2008

Nidzicy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które kradły kosmetyki, odzież i artykuły spożywcze. Do przestępczego procederu wykorzystywały specjalnie przystosowane płaszcze, w których ukrywały swoje łupy. W ręce funkcjonariuszy wpadł też ich wspólnik – poszukiwany przez policjantów z Rypina Andrzej G.

Dochodziła godzina 17.00, gdy oficer dyżurny nidzickiej komendy został poinformowany, że w jednym ze sklepów zauważono dwie kobiety i mężczyznę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ich wygląd odpowiadał rysopisowi osób, które kilka dni temu w Kozłowie dokonały kradzieży pieniędzy. Policjanci postanowili sprawdzić to zgłoszenie. Przy kasie w jednej z drogerii funkcjonariusze zauważyli dwie kobiety, które kupowały rękawicę kąpielową. W zaparkowanym przed sklepem volkswagenie golfie czekał Andrzej G.

Policjanci skontrolowali kierowcę oraz samochód. Jak się okazało, w aucie znajdowały się duże torby z kosmetykami, artykułami spożywczymi i odzieżą. Halina J. i Renata G., mieszkanki Rypina, wyjaśniły, że kosmetyki i inne rzeczy zakupiły w Olsztynie. Jednak cześć kosmetyków pochodziła z nidzickiej drogerii, ich wartość to ponad 300 złotych. Policjanci w samochodzie zabezpieczyli także artykuły spożywcze, odzież oraz kosmetyki o wartości ponad 2000 złotych, pochodzące z kradzieży z innych sklepów. Policjanci ustalają pochodzenie tych przedmiotów.

Kobiety do przestępczego procederu wykorzystywały specjalnie przystosowane płaszcze. Mogły w nich schować duże ilości towaru bez zwracania uwagi personelu sklepu. Cała trójka została zatrzymana. Wspólnik kobiet – Andrzej G. był poszukiwany przez policjantów z Rypina.

Powrót na górę strony