Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperatów

Policjanci z Mogilna w ostatniej chwili uratowali 37-latka, który targnął się na swoje życie. Funkcjonariusze skutecznie przeprowadzili resuscytację i przywrócili oddech mężczyźnie. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarzy. Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie z kolei uratowali 31-letnią turystkę, która usiłowała wyskoczyć przez okno w jednym z krakowskich hosteli. Desperatka została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (15.06.18) tuż po godzinie 19:00. Do dyżurnego mogileńskiej komendy wpłynęła informacja, że w rejonie Jeziora Parlińskiego ktoś chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol prewencji. Policjanci w trakcie penetracji terenu zauważyli mężczyznę, który zdążył targnąć się na swoje życie. Poszkodowany był nieprzytomny. Starszy sierżant Łukasz Kotlarek i starszy posterunkowy Maciej Duszyński wyswobodzili mężczyznę ze sznura i natychmiast przystąpili do resuscytacji. Po kilku minutach funkcjonariusze przywrócili 37-latkowi oddech. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Błyskawiczna reakcja i właściwe podjęte działania mogileńskich policjantów pozwoliły uratować życie 37-latkowi.

***

Do zdarzenia doszło w czwartek tj. 14 czerwca br. Patrol policjantów z I Komisariatu Policji w Krakowie przeprowadzał interwencję, gdy nagle usłyszeli przerażające okrzyki, które dochodziły z pobliskiego hostelu. Zaniepokojeni odgłosami postanowili sprawdzić, co się tam wydarzyło i czy nikomu nic się nie stało. Gdy znaleźli się na terenie hostelu, zobaczyli kobietę, która usiłowała rozpaczliwie odciągnąć drugą kobietę od otwartego okna znajdującego się na czwartym piętrze. Widząc co się dzieje, funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Odciągnęli kobietę od okna, ta jednak nie dawała za wygraną i usiłowała siłą wyrwać się, aby wyskoczyć przez okno. Policjanci nie dopuścili do tego i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Okazało się, że to dwie turystki w wieku 31 i 36 lat. Kobiety spędzały w Krakowie urlop. Podczas pobytu z powodu spraw rodzinnych 31-latka poczuła się źle i postanowiła, że wyskoczy przez okno. Na szczęście w porę na miejscu pojawili się policjanci, którzy wspólnie z siostrą zdesperowanej kobiety zapobiegli tragedii.

(KWP w Lublinie / KWP w Krakowie/ po/ mw )

Powrót na górę strony