Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

38-latek odpowie za uszkodzenie ciała 19-latka

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała 19-letniego mężczyzny. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Włocławka. Podejrzany został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny włocławskich mundurowych w piątkowy wieczór (15.06.2018) otrzymał zgłoszenie o awanturze pomiędzy kilkunastoma osobami na Placu Wolności we Włocławku. Z relacji wynikało, że jeden z uczestników został ugodzony ostrym narzędziem i potrzebuje pomocy medycznej.

Kiedy policjanci pojawili się na miejscu załoga ratownictwa medycznego udzielała pomocy 19-latkowi, który następnie z raną ciętą brzucha został przewieziony do szpitala.

Po uzyskaniu rysopisu sprawcy i informacji, że oddalił się w stronę ulicy Okrzei policjanci zaczęli przeszukiwać ten rejon. Po około 20 minutach od zdarzenia, w pobliżu Parku Sienkiewicza zauważyli opisywanego mężczyznę. Ten na widok radiowozu próbował ukryć się w krzakach. Mundurowi zatrzymali go i przewieźli do komendy.

Napastnikiem okazał się 38-letni mieszkaniec Włocławka. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie, że około godziny 22:30 na Placu Wolności doszło do awantury słownej pomiędzy mężczyzną, a grupą osób. W pewnym momencie sprawca wyciągnął pałkę z plecaka i zastraszył nią zgromadzone tam osoby, a następnie uciekł. Na ulicy Brzeskiej doszło do ponownej konfrontacji. 38-latek zaatakował jednego z mężczyzn nożem.

W niedzielę (17.06.2018) po zebraniu materiału dowodowego śledczy przesłuchali 38-latka i przedstawili mu zarzut średniego uszkodzenia ciała. Za ten czyn może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / po)

Powrót na górę strony