Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt

Mężczyźni mieli broń i grozili pozbawieniem życia. Gdy swoje groźby skierowali do policjanta, ten nie wahał się złożyć zawiadomienia. Sprawcy zostali zatrzymani. Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścili. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla dwóch z nich.

We wtorek (12.06.2018) policjant po służbie wracał z żoną do domu. Wjazd na posesję uniemożliwiało mu stojące na wjeździe bmw i „wizyta” trzech mężczyzn. Jeden z nich groził funkcjonariuszowi, także pozbawieniem życia. Inny celował do niego z broni.

Policjant niezwłocznie zgłosił całe zajście i złożył zawiadomienie o groźbach karalnych. Mundurowi podjęli błyskawiczne działania i zatrzymali wskazany pojazd. Poruszało się nim dwóch mężczyzn - 22-letni mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego i 27-latek z powiatu lipnowskiego.

W trakcie przeszukania bmw funkcjonariusze ujawnili broń pneumatyczną. Amunicję do niej odnaleziono podczas przeszukania mieszkania 22-latka. Przy drugim z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli amfetaminę.

Ostatni podejrzany, 33-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego wpadł w ręce mundurowych następnego dnia rano.

Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego mężczyźni się dopuścili. Dzień wcześniej, od innego pokrzywdzonego zażądali pieniędzy, grożąc jemu i jego rodzinie.

W sumie 27-latek usłyszał dwa zarzuty gróźb karalnych, zarzut wymuszenia rozbójniczego i posiadania narkotyków. W piątek sąd przychylił się do wniosku o areszt dla niego.

22-latek odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego i zmuszanie przemocą do określonego zachowania przy wykorzystaniu broni. On również najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Trzeciemu ze sprawców, 33-latkowi za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / po)

  • Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt
  • Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt
  • Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt
  • Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt
  • Grozili i zmuszali – sąd zastosował areszt
Powrót na górę strony