Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do napadu na sklep

Data publikacji 29.02.2008

Północnoprascy policjanci zatrzymali sześć młodych osób do sprawy napadu na sklep przy ulicy Darwina. Funkcjonariusze zabezpieczyli atrapy broni, kominiarki oraz odzież, które sprawcy mieli na sobie w chwili skoku. 19-letniemu Przemysławowi K. i 20-letniemu Józefowi R. grozi kara do 12 lat więzienia. 15-letnim Nikolasem Ch. i 16-letnim Dariuszem P. zajmie się sąd rodzinny.

Wszystko rozegrało się około 17:00. Wtedy do wywiadowców z Pragi Północ dotarła informacja, że przy ulicy Darwina miał miejsce napad na sklep. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy mieli przy sobie broń. Jeden z nich zdołał uciec z miejsca zdarzenia, a drugi został ujęty przez właściciela sklepu i okolicznych mieszkańców. Na miejscu funkcjonariusze zastali załogę straży miejskiej oraz 15-letniego Nikolasa Ch., sprawcę napadu. W tym samym czasie oficer dyżurny północnopraskiej komendy wysłał do wszystkich policyjnych patroli informację o poszukiwanym drugim uczestniku tego zdarzenia, kilkudziesięciu mundurowych penetrowało tereny przyległe do ulicy Darwina, okoliczne bloki, skwery i podwórka. 15-latek od razu trafił do komendy przy Cyryla i Metodego.

Na miejsce napadu przyjechali kryminalni, którzy bardzo szybko ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń, osoby, które mogły uczestniczyć w skoku oraz miejsce, w którym mógł się ukryć drugi sprawca. Co ciekawe, był to blok w okolicy miejsca zdarzenia. Natychmiast pod wskazany adres pojechały policyjne załogi. Funkcjonariusze zauważyli jak z klatki schodowej wychodził mężczyzna. Był to 19-letni Przemysław K. ps. „Mały”, który był jednym z inicjatorów całego zajścia. 19-latek został zatrzymany. Kiedy kryminalni weszli do mieszkania zastali tam 16-letniego Dariusza P. (kolegę Nikolasa z tego samego gimnazjum) oraz trzy młode dziewczyny, 18-letnią Ninę W., 16-letnią Magdę N. oraz 18-letnią Katarzynę M. Na miejsce natychmiast przyjechała grupa dochodzeniowo śledcza, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli dwie repliki broni, które posłużyły Dariuszowi P. i Nikolasowi Ch. do napadu, kominiarki oraz odzież, którą mieli na sobie w trakcie zdarzenia. Wszyscy natychmiast zostali przewiezieni do jednostki. W trakcie ustalania całego przebiegu napadu okazało się, że w całym zajściu brał jeszcze udział 20-letni Józef R. ps. „Trol”. Kryminalni bardzo szybko wpadli na jego trop i zatrzymali mężczyznę na Tarchominie.

Policjanci z Pragi Północ wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania dla „Małego” i „Trola” za udział w rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia. Katarzyna M. i Magda N. usłyszą zarzuty dotyczące utrudniania postępowania karnego. Nikolasem Ch. i Dariuszem P. zajmie się sąd rodzinny. Funkcjonariusze wystąpią z wnioskiem do sądu o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony