Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda / Morąg: Wyprowadziła z firmy blisko 90 tysięcy złotych. Księgowa usłyszała zarzuty

Data publikacji 18.06.2018

Przed sądem odpowie 40-letnia mieszkanka gminy Miłakowo, która pracując jako księgowa przedsiębiorstwa zajmującego się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi, nielegalnie wyprowadziła na swojego konto blisko 90 tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Swój przestępczy proceder tłumaczyła problemami finansowymi.

Sprawa wyszła na jaw, gdy mieszkańcy zarządzanych przez przedsiębiorstwo wspólnot mieszkaniowych zauważyli nieprawidłowości w swoich funduszach remontowych. Zgłosili to kierownictwu. W firmie przeprowadzona została kontrola, która wykazała, że od kilku lat księgowa przelewała na swoje konto pieniądze przeznaczone na m.in. fundusze remontowe.

Postępowanie przeciwko 40-latce prowadzili policjanci z Posterunku Policji w Miłakowie. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i przedstawili jej zarzuty. Podejrzana przyznała się do kradzieży pieniędzy. Jak tłumaczyła, robiła to ponieważ miała problemy finansowe. Policjanci ustalili, że ten przestępczy proceder trwał ponad 3 lata. Przez ten czas kobieta wyprowadziła nielegalnie z firmy blisko 90 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo mieszkanka gminy Miłakowo odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(ab/tm)

Powrót na górę strony