Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł kierowcy autobusu portfel z dokumentami. Został zatrzymany przez policjantów

Młody wałbrzyszanin odpowie za kradzież portfela z dokumentami. Mężczyzna podszył się za jednego z uczestników wycieczki i wsiadł do autobusu, który dopiero co przyjechał do miasta. Kiedy kierowca zorientował się, iż na pokładzie autokaru ma dodatkowego pasażera i chciał go wyprosić, sprawca zabrał jego portfel, a następnie uciekł. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ul. Słowackiego w Wałbrzychu. Mężczyzna próbował przechytrzyć organizatora wycieczki i zajął jedno z miejsc w autobusie, jednak szybko został z niego wyproszony. Wybiegając ukradł leżący w widocznym miejscu portfel należący do kierowcy, w którym był dowód osobisty, karta bankomatowa oraz niewielka ilość gotówki.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci Komisariatu II w Wałbrzychu podjęli działania, w wyniku których szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież 27-latka. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują o niepozostawianie w pojazdach w widocznym miejscu wartościowych rzeczy. Sprawca może wykorzystać chwilę naszej nieuwagi i zabrać nasz portfel czy telefon komórkowy. Takie przedmioty należy trzymać cały czas przy sobie, odpowiednio zabezpieczone.

(KWP we Wrocławiu / po)

Powrót na górę strony