Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla fałszywego policjanta

Data publikacji 19.06.2018

Dzięki pomocy sąsiada policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę, a małżeństwo z Mysłowic nie straciło oszczędności życia. Mieszkaniec powiatu będzińskiego próbował oszukać pokrzywdzonych na 80 tys. zł. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W ubiegłym tygodniu, w domu starszego małżeństwa z Mysłowic zadzwonił telefon. Osoba podająca się za policjanta poinformowała o wypadku samochodowym ich syna i konieczności zapłaty 80 tys. zł na pokrycie wyrządzonych szkód. W związku z podejrzeniem, że może to być oszust, lokator zadzwonił po swojego sąsiada i wyszedł przed dom. Tam czekał już 62-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, który podał się za kuriera sądowego, mającego odebrać gotówkę. W międzyczasie przed dom przyszedł również sąsiad, co spowodowało, że oszust stał się nerwowy i zaczął odchodzić w kierunku zaparkowanego kilka metrów dalej samochodu. Widząc takie zachowanie, pokrzywdzony zadzwonił po Policję, a sąsiad ujął mężczyznę i przekazał patrolowi, który przyjechał na miejsce. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Praca kryminalnych pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie 7 zarzutów związanych z oszustwem. Pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 110 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejne osoby zamieszane w ten przestępczy proceder, jak również tych, którzy mogli paść ofiarą oszustów.

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Apelujemy do wszystkich osób, aby nie przekazywały nikomu pieniędzy. Osoba, która dzwoni i podaje się za policjanta prosząc o gotówkę to oszust!!! W każdym przypadku należy natychmiast skontaktować się z Policją pod numerem alarmowym 997.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony