Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego na terenie Niemiec land rovera

Data publikacji 19.06.2018

Kryminalni z Ochoty zabezpieczyli land rovera, który kilka dni wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość samochodu została oszacowana na kwotę ponad 600 tys. zł. Policjanci zatrzymali również 36-letniego obywatela Ukrainy, który odpowie za paserstwo oraz posłużenie się dokumentami innej osoby. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej namierzyli miejsce, gdzie może stać zaparkowany pojazd, który kilka dni wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość land rovera została oszacowana na kwotę ponad 600 tys. zł. Kryminalni w trakcie czynności zabezpieczyli pojazd w jednym z garaży na terenie dzielnicy.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że związek ze sprawą może mieć 36-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komendy. Dzięki czynnościom procesowym wykonanym w tej sprawie i zebranemu materiałowi dowodowemu usłyszał on dwa zarzuty. Odpowie za paserstwo oraz posłużenie się dokumentami innej osoby, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

(KSP / kp)

 

Powrót na górę strony