Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Na 3 miesiące do aresztu trafili zatrzymani przez żnińskich kryminalnych i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy dwaj mężczyźni związani z przestępczością narkotykową. W ich miejscach zamieszkania mundurowi zabezpieczyli blisko 700 g amfetaminy, ponad 6 g suszu roślinnego i 2 tabletki ekstazy. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzania.

Przypomnijmy: do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat związanych z przestępczością narkotykową doszło w miniony czwartek (14.06.18). Tego dnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żninie oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zapukali pod ustalone adresy zamieszkania dwóch mężczyzn. W toku przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 700 g amfetaminy, ponad 6 g suszu roślinnego i 2 tabletki ekstazy. Obaj mieszkańcy gminy Janowiec Wlkp. zostali zatrzymani.

Następnego dnia (15.06.18) mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie, za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Tego samego dnia funkcjonariusze doprowadzili podejrzanych do Sądu Rejonowego w Żninie, który przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. 

(KWP w Bydgoszczy / po)

Powrót na górę strony